Blízká setkání třetího druhu

Fanoušky sci-fi asi zklamu. Pokud od článku očekáváte, že se v něm objeví mimozemšťan či létající talíř, asi ho radši rovnou zavřete. Nic takového zde bohužel nenajdete. Omlouvám se.

Blízká setkání třetího druhuBlízká setkání třetího druhu

Pro ty, kteří jsou zde stále, mám otázku. Máte někdy v hlavě nápad, který vás provází po několik let? Zraje čím dál víc a vy ho neustále odkládáte, protože to není ten "core business"? Ano? Tak vám přeji, ať se do něj pustíte. Protože co nedává smysl hned, může ho nalézt později. Protože pokud to nezkusíte, nedozvíte se to.

Lidi, se kterými jsem zde na LinkedIn propojen, nejspíše ví, čím se živím. Lovec hlav. Headhunter. Recruiter. Náborář. Prodává lidi, řekli by někteří. Ano, tím vším jsem. Vlastně i ty lidi "prodávám". Dostávám od firem peníze za to, že je propojím s člověkem. Ale jde o to propojení. Můžete ho udělat tak, že hned vedle inzerce klienta na jobsech vystavíte inzerát svůj. Trochu víc sexy, aby se vám přihlásili lepší kandidáti. A pak čekat..


Propojení

Nebo jinak. Můžete se doptávat firmy i kandidáta na jejich motivy a očekávání. Na přání a sny. A když to dává smysl, pak je propojit a vzájemně je upozornit na rizika, která vnímáte. Trochu proti filosofii urvat ten "placement" za každou cenu. Možná jsem tak trochu ten mimozemšťan (fanoušci sci-fi zpozorněli), ale vyplatí se to. Reference lidí, kteří vás poznali. Vaše jméno na trhu. To je věc, kterou musíte mít na mysli každý den, každý telefonát, každé setkání.

A teď k tomu nápadu...


Inspirace

Propojování lidí mi baví. Ale nemyslím tím jen situaci, kdy mi klient X zadá pozici Y. Pravda je, že k dohazování životních partnerů jsem se zatím nepropracoval. Ale baví mi doporučovat a propojovat lidi z podnikatelského prostředí. To mi však nestačí.

Od roku 2015, kdy jsem pánem svého času, jsem navštívil mnoho networkingových a vzdělávacích akcí nejen v Plzni. Předtím mi tohle nějak nešlo. Skvělé jsou třeba Plzeňské business kotle. A měl jsem takový sen, že bych něco podobného organizoval. Povedlo se nám to při akci s Czechinvestem, kde jsme dodali obsah a plzeňský tým CI to skvěle zorganizoval.

A pak mi to vyloženě docvaklo. Znám spoustu zajímavých firem (respektive lidi v nich), které se věnují pro mě (pozn. nejsem strojař) úžasným věcem. Lidi z různých oborů, kteří se nebojí předstoupit před ostatní. Takových, kteří rádi předají svůj pohled. Na druhé straně jsem v online i offline kontaktu s lidmi, kteří se chtějí rozvíjet. Chtějí poznávat. Rádi se setkají se stejně smýšlejícími lidmi, se kterými se v běžném pracovním a osobním životě třeba nepotkají.


Meet Industry Pilsen

A tak je to tu. Nápad, u kterého se teprve uvidí, jaký má smysl. V Plzni mi chyběla platforma, kde se potkávají lidé z různých oborů a vzájemně se obohacují. Nebo dokonce "ochytřují". Tak jsem se do toho pustil

"Meet Industry = poznejte obory"

Seznamte se s lidmi, kteří si jako vy udělají rádi jednou za čas prostor a vyrazí do Vědeckotechnického parku v Plzni za poznáním. Dokonce si ho udělají v podvečerních hodinách. Taková večerní škola. Už se těším na první reakce a zpětné vazby lidí, které tuto platformu posunou dál.


S čím začít?

Osobně mi fascinuje strojařina a technické věci. Asi proto, že tomu nerozumím (v porovnání s lidmi, se kterými se potkávám). Sice člověk často něco pochopí, když se pořád doptává, ale ještě to není ono. Proto jsem měl jasno v tom, že první Meet bude strojařský, abych se taky posunul.

Na Plzeňsku existuje mnoho výrobních firem. Jen v některých je vývoj jako takový (nemyslím tím překreslování a změny rozměrů). Zhruba před rokem a půl čtu Forbes a tam byl článek o menší hi-tech firmě v Sušici - Compotechu. Cože? 14 km od chaty, kam jezdíme docela často, funguje taková firma. Vyvíjejí kompozity a nikdy jsem o nich neslyšel? Tak jsem tam brzy zavolal a stala se z toho skvělá spolupráce. Když klient ví, co chce, dělá mi to radost. Dobře se tak hledá, pokud to není zrovna na Šumavě :-)

Pak jsme se s Honzou Novotným (výkonný ředitel) bavili a mně to došlo. To je přesně ono. Ne tolik známá firma s úžasným produktem. To je ten pravý obsah pro platformu Meet Industry. A jak říká Honza:

"Svět je složený z nosníků a trubek. Nastává doba karbonová."

Spoluzakladatele Ondřeje Uhera jsem slyšel na přednášce na ZČU a bylo to super. Praktické, lidské, fakt pecka. A na premiéře Meet Industry zářil znovu. Na akci přišlo cca 25 lidí, což bylo vzhledem ke krátké době propagace akce skvělé. Budeme v dalších setkáváních pokračovat. 


Klobouk dolů

Takže pokud jste dočetli až sem (měl jsem toho na srdci hodně, takže vám tleskám), velké díky. Teď už víte, že něco takového v Plzni startuje. Web zatím neplánuji. Ale většina informací bude vždy na LI stránce ZDE. Když dáte tuto stránku sledovat, neměly by vás informace snad minout.


Ocením také sdílení této informace dále ve vašem okolí, abychom rozšířili informaci co nejvíce. Snad to pro vaše známé bude přínosné. Budu moc rád za vaše názory či tipy. Stejně tak jsem otevřený i návrhům, který obor/oblast byste v rámci Meet Industry Pilsen chtěli poznat. Kontaktů i nápadů mám v hlavě dost, ale víc hlav víc ví.


Tipy můžete psát do komentářů nebo jakýmkoli jiným způsobem. Ondra


PS: A nenechte nápady zapadnout. Pak se z nich totiž stanou západy :-)


Autor Ondřej Hajský

Autor: Ondřej Hajský

Ondřeje nejvíce nadchne to, když se vzájemně potkají představy kandidáta i zaměstnavatele. Na recruitmentu ho baví, že se může dostat u firem "pod pokličku". Pozná pak, komu dané prostředí nejvíce sedne. A mít možnost vidět, jak se některé produkty na Plzeňsku vyvíjí a vyrábějí? Co všechno za tím stojí? Prostě pecka!


KomentářeChcete být v obraze?

Buďte první, kdo se dozví o tom, co se na Plzeňsku děje.


Souhlasím s podmínkami použití

Nemáme rádi spamy. Uděláme vše proto,
aby náš obsah byl pro vás zajímavý.