Luděk Kantor

Luděk je původně vystudovaný strojař. Posléze prošel univerzitním vzděláním humanitního zaměření. Při pohovorech s technicky zaměřenými kandidáty často zavzpomíná na své předchozí působení v automotive a strojírenství. A co dělá ve volném čase? Vyhledává dobrodružství v přírodě, sleduje NHL a staví LEGO.

Poslední články autora

O ztraceném firemním klubismu

O ztraceném firemním klubismu

Výjimeční hráči si zaslouží respekt a úctu nejen v okamžiku, kdy za klub nastupují, ale i poté, co odejdou. Jenže která firma je natolik sebevědomá, aby toto přijala?

Práce budoucnosti aneb kde budete utrácet?

Práce budoucnosti aneb kde budete utrácet?

Zamyšlení na budoucností trhu práce. Které profese zaniknou a které jsou perspektivní? A proč? V článku se dozvíte, jak se dramaticky a zejména rychle mění náš svět a jak je třeba reagovat.

Zařaďrychlost.cz webem roku!

Zařaďrychlost.cz webem roku!

Neuvěřitelné se stalo skutečným: náš web zařaďrychlost.cz se stal kariérním webem roku! V listopadu 2017 o tom rozhodla odborná porota na Recruitment Academy Awards. Zvítězili jsme v kategorii malých firem a moc si toho vážíme.


Tenkrát poprvé aneb chytrý jako rádio

Tenkrát poprvé aneb chytrý jako rádio

V tomto článku popisuji, jaké je to pro nováčka vystupovat v médiích. A také popisuji, jak za sny se má jít. Protože kdo jim jde kupředu, dočká se.

Kandidáte, ať Síla provází tě!

Kandidáte, ať Síla provází tě!

Jak může souviset trh práce se Star Wars? To je asi překlep, ne? Paradoxně není. Zajímavých paralel se nabízí kupodivu mnoho. Více se dozvíte v pointě článku.

Yetti dnešního HR

Yetti dnešního HR

Cože? Jak může souviset Yetti s oblastí lidských zdrojů? Překvapivě úzce. Je totiž jakýmsi symbolem přístupu části zaměstnavatelů k požadavkům kladeným na uchazeče o práci.


Poděkujte robotovi, že již nebudete „hR“

Poděkujte robotovi, že již nebudete „hR“

Svět se mění a trh práce spolu s ním. Prvky automatizace a robotizace prostupují čím dál víc celou společností. A nevyhýbají se ani oborům, u kterých by to možná málokdo čekal. V článku se dozvíte o dopadech transformace stylu práce na obor lidských zdrojů.

Tuhle hru my nehrajeme!

Tuhle hru my nehrajeme!

V každém oboru je konkurence. Nevyhýbá se ani oblasti lidských zdrojů. Rozdíly v servisu i v přístupu ke kandidátům jsou různé. Tentokrát nahlédneme "pod pokličku" a podělíme se s vámi o to, s čím se také můžete při hledání zaměstnání setkat.

Recruiteři jsou na draka

Recruiteři jsou na draka

V poslední době se neustále řeší kvalita personálního servisu, přístup ke kandidátům apod. Vedou se diskuze nad tím, že tato „kvalita“ má předčit „kvantitu“. Kvantitu, která je zosobněná čísly a statistikami. Jakou roli v tom hrají recruiteři? Dozvíte se uvnitř čl…